Jesienne utwardzanie dróg gruntowych

przez admin

Wraz z nadejściem jesieni na ternach okolicznych gmin rozpoczęły się prace związane z utwardzaniem dróg gruntowych. Obecnie realizujemy zlecenie korytowania pasa drogowego i nawożenie tłucznia na jednej z ulic w gminie Stawiguda. Zlecenie transportowe to dowiezienie 450 ton kruszywa i równomierne rozprowadzenie go we wcześniej przygotowanym pasie drogowym. Zagęszczenie nawierzchni zlecono pracownikom gminy z Wydziału Utrzymania Dróg. W dyspozycji wydziału jest beczkowóz oraz walec drogowy.

Przy okazji tego zlecenia zaczęliśmy rozważać poszerzenie naszego parku maszyn o beczkowóz służący do zagęszczenia podłoża oraz walec drogowy Stavostroj VH 700A

Niestety inwestycja pociągnie za sobą kolejne wydatki. Konieczne będzie rozbudowanie zadaszeń na pojazdy i zamontowanie lekkich ścian, które będą osłaniały przed czynnikami zewnętrznymi a jednocześnie będą pozwalały na swobodny wjazd pod zadaszenie. Ściany te nie mogą być trwałe – przepisy budowlane są niestety bardzo rygorystyczne w kwestii zadaszeń. Dlatego też myślimy, że najlepszym rozwiązaniem będą kurtyny paskowe z elastycznych pasów foliowych. Mają one wiele zalet. Przepuszczają światło na równi z szybami ze szkła, są elastyczne, można je rozsuwać , przechodzić i przejeżdżać przez kurtyny. Po przejechaniu pasy w kurtynie wracają do pierwotnej pozycji i chronią wnętrze przed zacinającymi opadami, wiatrem a także kurzem.

W najbliższym czasie otrzymamy specyfikację techniczną wraz z wyceną nowych maszyn oraz zadaszenia z elastycznymi ścianami z grubej folii PCV.

Przykładowa ściana zadaszenia wykonana z elastycznych kurtyn paskowych