Prace rozbiórkowe

przez admin

Prace rozbiórkowe dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni 1200m2. Trudność w wykonaniu tego zlecenia polegała na tym, że jedna ze ścian budynku przylegała bezpośrednio na granicy posesji do innej kamienicy, która jest nadal zamieszkana. Prace sprawnie posuwały  się do przodu przez dwa dni. Trzeciego dnia robót wyburzeniowych rozpoczęła się rozbiórka ostatniej ściany.

Przy tak precyzyjnych pracach operator maszyny burzącej musi okazać się prawdziwym wirtuozem. Nawet najdrobniejsze drgnięcie drążka sterującego łychą koparki może spowodować uszkodzenie ściany sąsiedniego budynku. O pomoc poprosiliśmy straż pożarną, która na wszelki wypadek przeprowadziła ewakuację mieszkańców sąsiedniej kamienicy. My natomiast od strony zamieszkałej posesji rozstawiliśmy nasze pięciometrowe stelaże na których zamontowaliśmy przeciwpyłowe kurtyny paskowe.

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami nasz doświadczony operator Janek, bez najmniejszych problemów poradził sobie z położeniem ostatniej ściany. Pracownicy nadzoru budowlanego nadzorujący prace wyburzeniowe po dokonaniu kontroli orzekli, że podczas prac nie doszło do uszkodzenia sąsiedniej kamienicy. Wszyscy mieszkańcy szczęśliwie powrócili do swoich mieszkań. A nam pozostało wywieźć gruz, uprzątnąć plac i zdemontować kurtyny paskowe. Przy okazji pragniemy podziękować strażakom z JRG 3 Państwowej Straży Pożarnej w Biskupcu za okazaną pomoc.